Autorské výstavy
Kurzy
Ocenění
Publikováno
Originální ručně paličkovaná krajka
Swaczynova.M@seznam.cz

    Jmenuji se Marie Swaczynová a Vítám Vás na mých stránkách, na kterých uvádím část mých výrobků -  originální ručně paličkované krajky. Děkuji, za Váš čas věnovaný těmto stránkám.

    Narodila jsem se v obci Mosty u Jablunkova, která se nachází v Beskydech. Paličkovat jsem poprvé zkusila v roce 2002 v rámci ergoterapie v pražské nemocnici. Netušila jsem, že paličkování se pro mě stane nepostradatelné.

    Začala jsem hledat příslušnou literaturu. V časopise s tématikou ručních prací jsem našla kontakt na osobnost ve slovenském paličkování: paní Veroniku Géciovou,PhDr., která mi zaslala překrásnou třídílnou publikaci o paličkování. Tak začaly mé první kroky kouzlení s paličkami.

    Dalším mým vděčným kontaktem byla firma "Paličkování"
s velkou osobností českého paličkování paní Ivou Proškovou. Díky jejímu časopisu "paličkování" , jsem zde postupně nalézala údaje o knihách, materiálech a pomůckách, jenž jsem si objednala . Stal se ze mně samouk hltající informace o nové technice paličkování. Tak jsem se začala seznamovat s mistrovstvím techniky paličkovaných krajek paní Marie Sedláčkové-Serbouskové, Emilie Eremiašové, Ivy Domanjové, Ivy Proškové, Lenky Malátové a dalších.

V roce 2007 jsem získala osvědčení v oboru ručně paličkované krajky.